Oczekiwania klientów korporacyjnych wobec ubezpieczycieli są coraz większe. Firmy niezależnie od branży chcą skutecznie zarządzać ryzykiem. Szukają wysokiej jakości ekspertyzy m.in. na rynku ubezpieczeniowym. ERGO Hestia sukcesywnie buduje serwis inżynierski obejmujący m.in. programy i rekomendacje prewencyjne, wyceny wartości majątku, konsulting i szkolenia. Rozwijamy kompetencje w kolejnych obszarach, stąd w ofercie ERGO Hestii pojawiają się nowe, unikalne usługi takie jak, testy penetracyjne infrastruktury teleinformatycznej, nowoczesne systemy predykcji czy audyty termowizyjne urządzeń i instalacji elektrycznej. Wszystko w jednym celu – ograniczaniu ryzyka do minimum i zachowania ciągłości działania.
Zbigniew Żyra
Dyrektor
Hestia Corporate Solutions
Podczas Kongresu Brokerów w Mikołajkach odsłoniliśmy kolejny element nowej oferty ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii - Hestia Corporate Solutions. Prezentacja usług termowizyjnych to nasza odpowiedź na zapotrzebowania brokerów i klientów.
Podczas rozmów na Kongresie w Mikołajkach, gdzie ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego, mieliśmy okazję rozmawiać z brokerami, którzy jak nikt inny, potrafią patrzeć na ryzyko z dwóch perspektyw – ubezpieczeniowej i inżynierskiej.
Wykorzystanie specjalistycznych kamer do prowadzenia badań termowizyjnych odzwierciedla rozwój rynku w Polsce. Włączenie do działań o charakterze predykcyjnym zaawansowanych technologicznie narzędzi pozwala klientom, ale też ubezpieczycielowi lepiej lokować i oceniać ryzyko.
Bardzo często klienci są nieświadomi zagrożeń, które występują w prowadzonych przez nich firmach. Pośpiech czy nadmiar decyzji powodują, że mogą nie pamiętać o istotnych obszarach zagrożeń, które są niekiedy w zasięgu wzroku.
- W myśl nadchodzących regulacji unijnych dotyczących zakresu danych osobowych kary za ich utratę mogą sięgać do 20 milionów euro. Przy tak wysokich sumach żądania okupu za odblokowanie danych np. w wysokości 100 bitcoinów to niewielka kwota - mówi dla WNP.pl ekspert cyberbezpieczeństwa w Hestii Dariusz Włodarczyk.
Na początku był człowiek… Później zaczęto konstruować maszyny. Rozwój technologiczny na przełomie XIX i XX wieku sprawił, że bezduszne, choć sterowane przez ludzi urządzenia, zaczęły odgrywać ogromną rolę w rozwoju przemysłu. Dzisiaj bariery pomiędzy ludźmi a maszynami zanikają, natomiast sztuczna inteligencja i cybernetyka wykraczają swym zasięgiem daleko poza typowe procesy produkcyjne odbywające się w fabrykach. Człowiek okazuje się najsłabszym ogniwem procesów, ale czy bez udziału ludzi możliwy byłby dalszy rozwój?
W biznesie konsekwencje szkody całkowitej rodzą ogromne straty. Ich skala często nie wynika wyłącznie z faktu utraty bezpośrednich środków produkcji, stanów magazynowych czy materiałów. Niejednokrotnie zdarza się, że potęguje ją ryzyko utraty części lub nawet całego rynku zarówno odbiorców, jak i dostawców. Jak z utrzymaniem na rynku poradziła sobie firma Coko Werk?
Oczywistym jest, że celem prowadzenia każdej działalności produkcyjnej jest osiągnięcie korzyści majątkowych. Dopóki praca odbywa się bez zakłóceń, firma może zarabiać. Jednak nawet najmniejsza awaria któregokolwiek z kluczowych elementów linii technologicznej lub urządzeń elektrycznych może doprowadzić do ograniczenia produkcji, a nawet zatrzymania zakładu.
Rozmowa z Piotrem Chęciek, prezesem zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Dębicy
W wieloletniej historii naszej spółki zdarzył się jeden atak hakerski typu ransomware. Można powiedzieć nic wielkiego się nie stało skoro firma funkcjonuje blisko 40 lat, a tylko raz się włamano. Nic bardziej mylnego, ponieważ każdy taki atak może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji i absolutnie nie można go lekceważyć.
Rozmowa z Jarosławem Śliwą, dyrektorem ds. Konstrukcyjnych i Inwestycyjnych w firmie Weldon.
Zrobilibyśmy w mojej ocenie ważny krok naprzód. Chcemy, aby poziom techniczny, poziom świadomości, a co za tym idzie poziom ogólnej współpracy, był coraz wyższy w naszej firmie dlatego, musimy prowadzić takie działania.
Zespół analityków Hestii Loss Control zamierza skuteczniej walczyć z atakami hakerów wymierzonymi w firmy i instytucje. W cybernetycznym laboratorium analizy ataków przekuwane będą w możliwe zabezpieczenia na poziomie szkoleń i najnowszych rozwiązań technicznych.
Termowizja to nowa usługa, którą ubezpieczyciele chcą zaspokoić oczekiwania klientów, a te rosną. Brokerzy szukają nowych usług, które zapewnią wartość dodaną klientom tak, aby obsługa ubezpieczeniowa była pełniejsza. Klientom już nie zależy tylko na tym, żeby zapłacić składkę, dostać odszkodowanie. Chcą po gospodarsku, profesjonalnie zarządzać posiadanym majątkiem.