Brokerzy ubezpieczeniowi kolejny rok z rzędu docenili kompetencje i profesjonalizm. ERGO Hestia po raz 11 z nagrodą Fair Play dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń majątkowych.

Brokerzy ubezpieczeniowi już po raz jedenasty potwierdzili jakość oferty ubezpieczeniowej ERGO Hestii dla firm. Kilkuset brokerów, reprezentujących całe środowisko, głosowało na ofertę ubezpieczeniową pod szyldem Hestia Corporate Solutions.
 

W anonimowej ankiecie wyrazili oni swoją opinię na temat współpracy z ubezpieczycielami w zakresie jakości i dostosowania oferty do potrzeb rynku, poziomu serwisu sprzedażowego oraz standardu likwidacji szkód. Dodatkowo otwarte pytania dotyczyły między innymi przyszłości rynku ubezpieczeniowego, wartości, które cenią sobie brokerzy czy systemów IT. Badanie przeprowadził Instytut Zarządzania Ryzykiem Społecznym.

Tytuł „Fair Play” przyznawany jest od 2000 r. dla najlepszego towarzystwa majątkowego oraz życiowego. Grupa ERGO Hestia po raz 11 odebrała nagrodę w kategorii majątkowej, gdzie brokerzy najwyżej oceniają jakość współpracy z towarzystwem w ramach ubezpieczeń majątkowych dla przedsiębiorców.

Statuetkę z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasza Zonia, odebrał Adam Roman, członek zarządu ERGO Hestii. – ERGO Hestia w efekcie Państwa wyboru stawała na najwyższym stopniu podium już 10 razy. Te nagrody są przechowywane w pamięci wszystkich pracowników ERGO Hestii i mobilizują nas do dalszych działań. Zobowiązanie związane z kolejnym wyróżnieniem jest szczególne, ponieważ właśnie wchodzimy na rynek z nową odsłoną ubezpieczeniową dla firm i korporacji – Hestia Corporate Solutions. HCS, to transformacja od tradycyjnej, kompensacyjnej funkcji ubezpieczyciele do nowych produktów i serwisów związanych z predykcją i prewencją, które ograniczają ryzyko wystąpienia szkody.

Kilkuset ekspertów branży finansowej oraz przedstawicieli kilkunastu towarzystw ubezpieczeń przez trzy dni spotyka się w Mikołajkach pod hasłem „XXI Kongres Brokerów na XXI wiek”. W ramach dwóch debat organizowanych przez ERGO Hestię wspólnie z Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych poruszone zostaną tematy ryzyk cybernetycznych oraz ustawy dystrybucji ubezpieczeń. ERGO Hestię podczas paneli dyskusyjnych reprezentują Ewa Jezierewska i Marcin Dębicki.

ERGO Hestia przygotowała również ekspercki panel pod hasłem Zobacz czego nie widać, na którym prezentuje kolejny zestaw usług i narzędzi stworzonych dla brokerów i ich klientów z palety HCS. Tym razem skupiamy się na predykcji i prewencji związanej z usługą termowizji. Głównym motywem prezentacji będzie case study zakładu produkcyjnego, wirtualny audyt inżynierski wykonany w technologii 3D oraz laboratorium kamer termowizyjnych.

- Wykorzystywane przez inżynierów podręczne kamery termowizyjne pozwalają na wstępną ocenę zagrożeń związanych z dystrybucją energii elektrycznej. Jednak prawdziwym przełomem są kompleksowe audyty termowizyjne, dzięki którym nasi klienci uzyskują informacje na temat potencjalnych zagrożeń oraz obszarów, które wymagają reakcji w celu minimalizacji ryzyka – wyjaśnia Bartosz Zwoliński, kierownik ds. ubezpieczeń majątkowych i technicznych, Biuro Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych ERGO Hestii.

Przypomnijmy, że majątkowa ERGO Hestia po raz pierwszy otrzymała nagrodę "Fair Play" w 2006 roku, a później w latach 2007 – 2009, 2012 – 2018 roku. Spółka życiowa ERGO Hestii została uhonorowana nagrodą „Fair Play” trzykrotnie w latach 2003 oraz 2008 – 2009. W 2017 roku ERGO Hestia otrzymała nagrodę Super Fair Play w kategorii ubezpieczeń majątkowych.