Rozmowy na nowe zagrożenia

Pod koniec lutego odsłoniliśmy pierwszy element nowej oferty ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii – Hestia Corporate Solutions. Nie przypadkiem obszar, od którego ruszamy z HCS odpowiada za produkty oraz usługi związane z ochroną przed ryzykami cybernetycznymi. Spotkania i rozmowy z brokerami potwierdziły nasze przekonanie, że rozwój tych ubezpieczeń jest dziś absolutnie konieczny.

Pod koniec lutego odsłoniliśmy pierwszy element nowej oferty ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii – Hestia Corporate Solutions. Nie przypadkiem obszar, od którego ruszamy z HCS odpowiada za produkty oraz usługi związane z ochroną przed ryzykami cybernetycznymi. Spotkania i rozmowy z brokerami potwierdziły nasze przekonanie, że rozwój tych ubezpieczeń jest dziś absolutnie konieczny. To dziś ubezpieczeniowe must have każdego towarzystwa. Na wyzwania jakie niesie ze sobą nowa cyfrowa gospodarka przygotowują się dziś praktycznie wszyscy – od rządów, przez małe, średnie i duże firmy po zwykłych konsumentów.

Dzień przestoju – dużo, czy mało?
Podczas rynkowej premiery Hestii Corporate Solutions i konferencji Cyber przywołałem przykład operującej globalnie korporacji, która musiała stawić czoła działaniu złośliwego oprogramowania na dużą skalę. W tym przypadku cyberprzestępcy zaatakowali m.in. spedycyjną firmę Maersk. Ich celem padło m.in. 45 tys. komputerów i 4 tys. serwerów. Skutkiem była przerwa w prowadzeniu biznesu, która kosztowała duńskiego armatora – według jego własnych szacunków 250-300 mln euro. Najnowsze dane serwisu hackmageddon.com potwierdzają, że jeden na cztery ataki hakerskie wymierzony jest w zakłady przemysłowe, a co dziesiąty w podmioty prowadzące biznes w modelu jednoosobowej działalności.

Kto nie idzie z czasem, ten z czasem musi odejść
Jako towarzystwo ubezpieczeń czujemy się zobowiązani do uświadomienia potencjału i skali zagrożeń. Od tego zaczęliśmy spotkanie z brokerami w Łodzi. W ERGO Hestii jesteśmy przekonani, że wyzwania nowego, cyfrowego świata wymagają pójścia o krok dalej niż samo ubezpieczenie, rozumiane w tradycyjnym modelu kompensacyjnym. Im bardziej technologicznie zaawansowanymi aktywami operuje biznes, tym istotniejsza staje się profesjonalna predykcja i prewencja, pozwalająca minimalizować ryzyko samego ataku i jego potencjalnych efektów. Dlatego blisko 200 zaproszonym do Łodzi brokerom zaprezentowaliśmy towarzyszące produktom z oferty HCS dodatkowe usługi i narzędzia, pozwalające stworzyć dla każdego klienta optymalny i wszechstronny zakres ochrony. Na bazie dotychczasowych doświadczeń stworzyliśmy też nowy, dopasowany do zmienionych wymogów faktycznych i prawnych produkt Cyber, który w portfelu ERGO Hestii jest już od 2015 roku. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dziś – przed wejściem w życie ustawy wprowadzającej do polskiego porządku prawnego unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) dysponujemy drugą generacją ubezpieczenia, które sprosta wyzwaniom nowej legislacji, nakładającej na przedsiębiorców całą masę nowych obowiązków, a co za tym idzie zwiększa zakres ich odpowiedzialności.

Warto rozmawiać
Podczas konferencji będącej rynkową premierą Hestii Corporate Solutions rozmawialiśmy z brokerami, którzy siłą rzeczy są na pierwszej linii ubezpieczeniowego frontu. To oni na co dzień pracują z klientami, najlepiej rozumieją ich potrzeby i obawy. W kolejnych artykułach na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego chcemy przedstawić Państwu kilka z tych rozmów. To tylko wybrane przykłady postrzegania dzisiejszego rynku ryzyk cybernetycznych. Zapraszamy do lektury i współpracy z Hestia Corporate Solutions.

Marcin Dębicki
Dyrektor Biura Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych ERGO Hestii

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy