System MR IoT

Technologia w trosce o Twoje bezpieczeństwo.


Artykuły

Przez Internet Rzeczy do ochrony środowiska

W IX edycji Listków CSR POLITYKI projekt IoT ERGO Hesti został doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i tygodnik „Polityka” za inspirujące działanie wspierające 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Otrzymaliśmy wyróżnienie za zastosowanie technologii internetu rzeczy przy tworzeniu nowego modelu ubezpieczenia skierowanego na prewencję, ciągłość działania i minimalizację emisji Co2 do atmosfery.

Internet Rzeczy nie jest od Rzeczy

Dlaczego Internet Rzeczy nie jest od Rzeczy? W pierwszej chwili sama nazwa wprowadza nam delikatny mętlik w głowie. Chcąc lepiej zrozumieć ideę Internetu Rzeczy, musimy sobie uświadomić, że nie jest ona powiązana z żadnymi rzeczami.

Prewencja szkodowa w chmurach

Internet Rzeczy (z ang. Internet of Things) to pojęcie, które nie schodzi ostatnio z ust menedżerów i inżynierów reprezentujących różne branże przemysłowe. To sensory, bramki i chmury – cyfrowe chmury pęczniejące od zettabajtów informacji. Wystarczy je odpowiednio „nakłuć”, aby z nieba spadł deszcz danych, który może przyczynić się do… no właśnie – czego?

HCS się nie zatrzymuje. W nowej ofercie pojawił się Internet Rzeczy

Zgodnie z zapowiedzią na XXI Kongresie Brokerów zaprezentowana została strefa technologiczna Hestia Corporate Solutions (HCS), w ramach której biuro rozpoczęło promocję kompleksowego rozwiązania wykorzystującego technologię Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things).

Internet Rzeczy w przemyśle – Hestia Corporate Solutions

Czy internet rzeczy (IoT) może już dziś znaleźć praktyczne zastosowanie w polskim przemyśle? Okazuje się, że tak. ERGO Hestia przygotowała modułowe rozwiązanie, które wspiera zarządzanie ryzykiem w takich miejscach zakładu jak rozdzielnia elektryczna, chłodnia, serwerownia czy silnik.


Filmy

Podcast